از ظرفیت‌های فرهنگی برای مبارزه با فساد استفاده کنیم
معاون قوه قضاییه گفت: باید از ظرفیت فعالان فرهنگی و اجتماعی برای اصلاح جامعه، ارتقای وضع اجتماعی و مبارزه با فساد و مفسدان به خوبی استفاده شود.

حجت‌الاسلام هادی صادقی در جمع فعالان فرهنگی یزد با بیان اینکه قوه قضاییه در انتهای زنجیره اصلاح اجتماعی قرار دارد افزود: باید بر محور پیشگیری به ویژه در عرصه فرهنگی و اجتماعی با استفاده از ظرفیت‌های مردمی حرکت کرد.

 

وی ادامه داد: در کار فرهنگی صحبت از درگیری بین ۲ تفکر است، یکی فکر انقلابی که عده‌ای به دنبال آن هستند و سعی می‌کنند آن را با آگاهی پیگیری کنند و در مقابل این جبهه هم تفکر لیبرال وجود دارد.

 

این مسوول اظهار کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی این شرایط وجود داشته و با وجود عقبه سیاسی همواره با تکیه بر برخی از شعارها و اقدامات برای خود عقبه اجتماعی می‌سازد.

 

به گزارش روابط عمومی دادگستری، صادقی گفت: به طور معمول جبهه لیبرال، مسلط به شکل‌دهی بدنه اجتماعی است و با ایجاد موج و موج آفرینی تمایل از درون ذهن‌ها و دل‌ها را رقم می‌زند.

 

معاون قوه قضاییه بر پیگیری دغدغه‌های جبهه انقلاب فرهنگی بر بستر اجتماعی تأکید کرد و افزود: تمایل این جبهه بیشتر به استفاده از قانون و قوه قهریه برای پیشبرد اهداف خود است که باید در این زمینه تجدید نظر نماید.

 

صادقی، فعالان فرهنگی را بازوان توانمند برای اصلاح جامعه در عرصه اجتماعی معرفی کرد و یادآور شد: این افراد بهترین بازوان توانمند برای اصلاح جامعه و ارتقاء وضع اجتماعی در مبارزه با فساد و پیشبرد اهداف عدلیه اسلامی است.

 

وی بر لزوم دقت به مسائل مهم جامعه و اهم و مهم کردن در برخورد با مسائل و پدیده های اجتماعی تأکید کرد و اظهار داشت: جبهه فرهنگی باید هوشمند و تیزبین در مسائل اجتماعی وارد شوند و دقت کنند در دام مسئله سازی‌های مصنوعی نیفتند.

نظرات

نظر خود را بگذارید