۲۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور دانشجوی خارجی جذب می‌کنند
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از پذیرش دانشجویان خارجی در ۲۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور خبرداد.

علی اکبر حق‌دوست روز در جریان سفر یک روزه به سمنان در جمع خبرنگاران گفت: شیوع کرونا محدودیت هایی در جذب دانشجوی خارجی ایجاد کرد ولی زیرساختهای مطلوب دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای جذب این افراد مهیا است.

وی با بیان اینکه دانشگاه های علوم پزشکی در کشور با تلاش فراوان در این زمینه ادامه مسیر می دهند، گفت: تحصیل ۱۱۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان نمونه ای از کیفیت آموزش و جذابیت در دانشگاه های کشور لازم برای جذب دانشجوی خارجی است.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اثرات شیوع کرونا در مباحث آموزشی این وزارتخانه اشاره و خاطرنشان کرد: شیوع کرونا کلاس های تئوری آموزشهای پزشکی را تعطیل کرد اما آموزش های بیمارستانی در کشور نه تنها کاهش نداشت بلکه در عمده بخش های تخصصی افزایش یافت.

حق‌دوست اضافه کرد: به دلیل افزایش بیماران مراجعه کننده که در جریان آن دانشجویان باید در مسیر ارایه خدمت به آنان توانمند می شدند، خدمات نه تنها کاهش نیافت بلکه با افزایش همراه بود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از سوی دیگر، فشار کار بر دستیاران و اعضای هیات علمی بالینی افزون‌تر از گذشته شد و دانشکده های تخصصی نیز به خوبی با استفاده از فضای مجازی برای ارتقای کیفیت و کمیت آموزشها ورود کردند.

وی یادآور شد: تغییر چندانی در پذیرش دانشجویان رشته های علوم پزشکی در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ حاصل نشد ولی پذیرش دانشجو بیشتر به ترم بهاره و در ورودی بهمن برنامه‌ریزی شده است.

نظرات

نظر خود را بگذارید