بازار سرمایه را در دست بگیرید / درباره «شتاب» شبکه تحلیل اقتصاد و بورس
شبکه «شتاب» که شبکه‌ای برای تحلیل اقتصاد و بورس است فعالیت خود را آغاز کرده و تلاش می‌کند با محتوایی متفاوت همه اخبار و اطلاعات بازار سرمایه را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

گسترش بازار سرمایه یکی از موثرترین روش‌های تامین مالی شرکت‌های داخلی از نقدینگی موجود در دست مردم است. از سوی دیگر افزایش تمایل مردم به سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار، باعث محدود شدن تمایلات سوداگرانه و ایجاد نوسانات غیرمولد در بازارهای موازی، و به تبع آن تامین یک منبع درآمدی مستمر، با ثبات و با قابلیت پیشی گرفتن از تورم سالیانه خواهد بود.

از سوی دیگر تحقیقات مختلف اقتصادی در کشورهای جهان ثابت کرده است که رابطه به شدت قوی و موثری بین تعداد سهامدارن یک کشور و ثبات سیاسی و اجتماعی وجود دارد. به عبارت دیگر گسترش فرهنگ سهامداری و مشارکت دادن توده مردم در منافع اقتصادی بخش واقعی اقتصاد، باعث می‌شود که علاوه بر ایجاد چشم‌انداز روشن نسبت به آینده، موجب کاهش تمایل به ایجاد تنش و شوک‌های اجتماعی و سیاسی شود. زیرا هرگونه بی‌ثباتی اجتماعی و یا سیاسی، مستقیما منافع اقتصادی توده مردم را به خطر خواهد انداخت. از جذابيت‌هاي بازار سرمايه، شفافيت آن است که امکان تقلب در آن به حداقل مي‌رسد و حاضرين در اين بازار، خود ناظر بازار هستند.

بر همین اساس شبکه «شتاب» که شبکه‌ای برای تحلیل اقتصاد و بورس است فعالیت خود را آغاز کرده و تلاش می‌کند با محتوایی متفاوت همه اخبار و اطلاعات بازار سرمایه را در اختیار مخاطبان قرار دهد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شبکه تلويزيوني «شتاب» محتوای آن است. شتاب در درجه اول تلاش می‌کند اخبار، اتفاقات، تحلیل بازار سرمایه و گزارش بازار را در اختیار مخاطب قرار دهد. گزارش تحلیلی از وضعیت بازار از شروع تا پایان، اخبار لحظه‌ای بازار سرمایه، تحلیل قیمت‌های جهانی و تاثیر احتمالی آن بر قیمت سهام شرکت‌های حاضر در بورس، وضعیت نمادهایی که در حال بازگشایی هستند، تحليل بازار، کنترل هيجانات کاذب، آموزش چگونگي حضور با کيفيت در بورس، اخبار بازار سرمايه در روزي که گذشت و پيش‌نمايشي از وضعيت احتمالي بازار روز بعد و... داده‌هایی است که در شبکه شتاب در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد. اطلاعاتی که ذهن فعالین بازار را برای فعالیت و معامله در بازار روز جاری فراهم خواهد ساخت.

از سوی دیگر آموزش بازار سرمایه به مخاطبین یکی از مهم‌ترین ابعادی است که در «شتاب» مورد استفاده مخاطبان قرار می‌گیرد. در این راهبرد شناخت بازار سرمایه و آموزش آن به مخاطبان با ابزارهای مختلف بازار سرمایه (بورس، فرا بورس، بورس کالا، بورس انرژی و..)، چگونگی معاملات و شرایط حضور در آنها و... انجام می‌شود.

از سوی دیگر طرح و حل مسائل اقتصادي کشور با حضور نخبگان و اقتصاددانان یکی از ویژگی‌هایی که شبکه تلویزیونی شتاب آن را در دستور کار قرار داده و در آن فرصت‌ها و چالش‌ها، با حضور کارشناسان منتقد از بازار هفته و کارشناسان بورس اوراق بهادار جهت پاسخگويي و شفاف‌سازي، مباحث چالشی همراه با انتقاد سازنده بررسی می‌شود.

همچنین از دیگر کارکردهای شبکه تلویزیونی «شتاب» می‌توان به مديريت و ارائه مفاهيم اقتصادي و بررسی بورس بین‌الملل اشاره کرد.

نظرات

نظر خود را بگذارید